Continuă dezinsecția pe timpul nopții, pe care Ecosal o desfășoară, în această perioadă, la comanda Primăriei. „Se intervine la sol în această perioadă, între orele 22.00 – 06.00, pentru dezinsecție. Aveți atașate câteva fotografii de la acțiunile din cursul nopților trecute”, transmite primarul Ionuț Pucheanu.

Amintim că Ecosal acționează la sol, în intervalul orar 22.00 – 06.00, cu echipamente de tip generator ULV și termonebulizator, în vederea combaterii insectelor zburătoare și târâtoare, pe întreaga suprafață a municipiului Galați, utilizându-se substanțele Solfac Combi MAXX și Solfac Trio EC140NF, insecticid piretroid concentrat.










