Oțelul Galați, debut cu stângul în noua ediție de campionat

0
397

Oțelul Galați a început cu un eșec noul sezon de Liga a III-a, sezon în care și-a fixat ca obiectiv promovarea în eșalonul superior. Echipa din Galați a pierdut cu 1-2 partida cu Sporting Liești, din prima etapă a noii ediții de campionat. Meciul s-a disputat sâmbătă, la Liești.

Unicul gol al Oțelului a fost marcat din penalty, în minutul 57, moment în care griparea din Galați a egalat pe tabela de scor, care fusese deschisă de Sporting Liești, încă din prima repriză. Ironia sorții: golul victoriei pentru Sporting Liești a fost marcat de Stelian Cucu, jucător care tocmai a plecat de la Oțelul.

În etapa următoare, Oțelul întâlnește acasă, pe Sportul Chiscani din județul Brăila. Meciul se dispută sâmbătă, pe 4 septembrie, pe Stadionul ”Oțelul” din Galați.