Închisoare cu executare pentru infracțiuni din Codul Rutier. Doi șoferi au ajuns după gratii

0
877
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Doi conducători auto au fost încarcerați în Penitenciarul de Maximă Siguranță din Galați, după ce au fost condamnați cu executare pentru infracțiuni la Codul Rutier.
„A fost depistat și reținut pe raza comunei Frumușița, un bărbat cu vârsta de 26 de ani, față de care Judecătoria Târgu Bujor a emis la data de 08.07.2023 un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Acesta a fost condamnat la 1 an și 435 de zile de închisoare pentru comiterea infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere”, a precizat IPJ Galați.
Celălalt șofer condamnat cu executare a fost reținut pe raza municipiului Galați.
„Este vorba despre un bărbat de 35 de ani, față de care Judecătoria Galați a emis la data de 05.07.2023, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Acesta a fost condamnat la 1 an și 6 luni de închisoare pentru comiterea infracțiunii de refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice”, a mai precizat IPJ Galați.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.