Primăria municipiului Galați informează că, începând cu 31 iulie 2021, gălățenii vor avea la dispoziție două trasee speciale de autobuz pentru Plaja Dunărea. Autobuzele vor circula de la ora 8.30 până la ora 21.30, traseul 32 având o frecvență de 18 minute, iar traseul 33 o frecvență de 12 minute.
Itinerarul celor două trasee va fi astfel:
Traseul 32
Tur: Micro 19 – capăt troleu, str. Oțelarilor, str. Brăilei, str. Cloșca, str. Plaja Dunărea (cu stațiile Micro 19 – capăt troleu, Neacșu, Spitalul Județean, Privilege, Cloșca, Plaja Dunărea);
Retur: Plaja Dunărea, str. Cloșca, str. Brăilei, str. Oțelarilor, Micro 19 – capăt troleu (cu stațiile Plaja Dunărea, Cloșca, Privilege, Farmacia Hygeea, Service vechi, Micro 19 – capăt troleu).
Traseul 33
Tur: Țiglina II, str. Brăilei, str. Saturn, str. Cloșca, Plaja Dunărea (cu stațiile Țiglina II, Țiglina I, Piața Țiglina I, Gamacris, Plaja Dunărea);
Retur: Plaja Dunărea, str. Cloșca, str. Saturn, str. Brăilei, Țiglina II (cu stațiile Plaja Dunărea, Gamacris, Piața Țiglina I, Țiglina II).