CSM Arcada Galați își consolidează poziția de lider în Divizia A1

0
377

Campioana en titre la volei masculin, CSM Arcada Galați, și-a consolidat poziția de lider în campionat, după ce a încheiat cu 2 victorii categorice turneul pe care l-a găzduit, în acest weekend.

Vineri, CSM Arcada a jucat derby-ul turneului, cu ocupanta locul 3, Steaua București. Partida a fost câștigată categoric de voleibaliștii gălățeni, cu 3-0 la seturi. Duminică, CSM Arcada s-a impus tot cu 3-0 în fața ultimei clasate, nou promovata CSU Brașov.

Cu cele două victorii, CSM Arcada Galați acumulează 39 puncte în clasamentul la zi al Diviziei A1 de volei masculin, distanțându-se la 8 puncte de următoarele două clasate, Steaua București și SCM Zalău, cea din urmă având un meci mai puțin disputat.