CSM Arcada Galați intră mâine, în bătălia pentru Cupa României

0
730

Campioana României la volei masculin, CSM Arcada Galați, participă, zilele următoare, la turneul final al Cupei României. Competiția se desfășoară la Cluj Napoca, în perioada 28-31 ianuarie, potrivit calendarului stabilit de Federația Română de Volei.

CSM Arcada Galați intră în competiție direct în turul 2, pe 29 ianuarie, când va întâlni câștigătoarea meciului dintre Știința Explorări Baia Mare și Steaua București, care se dispută astăzi, în prima zi a turneului. Dacă trece de acest tur preliminar, campioana en-titre a României va juca în ”Final Four”, turneul final al Cupei României. Primu meci în care joacă Arcada Galați este vineri, 29 ianuarie, de la ora 11.00. La turneul pentru Cupa României la volei masculin participă 12 echipe.

CSM Arcada Galați a fost finalistă a Cupei României în ultimele trei ediții și a câștigat trofeul o dată, în 2017, când a învins cu 3-0 pe Volei Municipal Zalău.