CSM Arcada Galați, cu un pas în careul de ași din Cupa României

0
727

Campioana en-titre a României la volei masculin, CSM Arcada Galați, a câștigat într-o manieră categorică primul meci din 2022. Formația gălățeană a învins-o acasă la ea, pe deținătoarea Cupei României, Dinamo București, în prima manșă a sferturilor de finală ale Cupei României, ediția 2021/2022. Partida din Capitală s-a încheiat cu victoria lui CSM Arcada Galați, scor 3-1, la seturi.

Manșa retur a sferturilor de finală se va juca la Galați, în jurul datei de 19 ianuarie. CSM Arcada Galați are ca obiectiv în acest sezon competițional câștigarea unui nou titlu de campioană și câștigarea Cupei României, precum și un parcurs cât mai bun în cupele europene, unde, în acest moment, este calificată în optimile de finală ale CEV Cup.