Incendiu la o locuință din Independența, noaptea trecută. Un bărbat a murit carbonizat de foc.
”Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „General Eremia Grigorescu” al județului Galați au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea Independența.
La sosirea echipajelor operative, incendiul se manifesta generalizat la întreaga locuință, pe o suprafață de aproximativ 120 metri pătrați.
În interiorul imobilului a fost descoperit trupul carbonizat al unei persoane.
Cauza probabilă a producerii incendiului a fost un scurtcircuit electric. În urma incendiului, au ars acoperișul și bunurile din 5 încăperi, iar în ceea ce privește victima, s-a stabilit că este vorba despre un bărbat în vârsta de aproximativ 50 de ani, proprietarul locuinței”, a transmis ISU Galați.










